Sokołów jako pierwsza polska firma ze zgodą na eksport wołowiny do Chin

Sokołów S.A. jako pierwszy polski producent uzyskał zgodę na eksport wołowiny do Chin. Jest to wynikiem pozytywnego przejścia przez firmę pełnej procedury rejestracyjnej.

Uprawnionym zakładem jest Oddział Sokołów S.A. w Kole. To kolejne potwierdzenie, że spełnia on najwyższe standardy jakości i eksportu.

Uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin przez Sokołów to efekt zaangażowania pracowników firmy, odpowiedzialnych za to zadanie oraz współpracy i połączenia sił z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i radcą rolnym w Pekinie. Procedura obejmowała dwa etapy. Pierwszym z nich było zgromadzenie niezbędnej dokumentacji i jej weryfikacja oraz uzyskanie akceptacji od GACC (General Administration of Customs China). Drugim etapem był audyt online przeprowadzony przez służby chińskie. Oddział w Kole był w pełni przystosowany do wymaganych norm.

Prezes Zarządu Sokołów S.A. podkreśla, jak duże znaczenie dla firmy ma uzyskanie uprawnień eksportowych do Chin. - Cieszymy się, że Sokołów jako pierwszy polski producent pozytywnie przeszedł procedurę weryfikacyjną, uzyskując możliwość eksportowania wołowiny do Chin, które są bez wątpienia bardzo istotnym rynkiem zagranicznym – mówi Przemysław Gostkiewicz. – To kolejny ważny krok w rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam na dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.  Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakości produktów, a także dbałość o dobrostan zwierząt. Spełnienie wymogów procedury jest istotnym potwierdzeniem, że nasze działania w tym zakresie są skuteczne.

Sokołów S.A. jest jednym z wiodących producentów wołowiny w Polsce. Sokołowska wołowina cieszy się uznaniem nie tylko na rynku krajowym, ale też wielu na rynkach zagranicznych, na które trafia ok. 48% produkowanej przez Sokołów wołowiny.