Sokołów z nową propozycją dla najmłodszych

Wraz z początkiem października Sokołów wprowadza na rynek dwie nowości produktowe: Sokoliki kabanoski wieprzowe z dodatkiem cielęciny oraz Sokoliki kabanoski wieprzowe z dodatkiem indyka. Produkty są uzupełnieniem marki Sokoliki znanej rodzicom m.in. z parówek drobiowych Sokoliki.

Wybór poparty badaniami
Sokoliki kabanoski zostały stworzone jako odpowiedź na potrzeby konsumentów. Klienci często przesyłali firmie zapytania dot. produktów dedykowanych najmłodszym.

– Wybory konsumentów i ich satysfakcja wyznaczają kierunki rozwoju naszej firmy. Uważnie obserwujemy styl życia Polaków i aktywnie reagujemy na powstające potrzeby. Naszą misją jest zaspokajanie potrzeb, ale też kreowanie nowych trendów i zwyczajów konsumenckich – mówi Krzysztof Kawecki, Dyrektor Centrum Badań i Rozwoju w Grupie Sokołów S.A. – Inspiracją do stworzenia tej propozycji była dla nas opinia matek, które w badaniach konsumenckich potwierdziły zaufanie do marki Sokoliki, ale też zwróciły naszą uwagę na to, że najważniejszym i pierwszym skojarzeniem z marką Sokoliki jest bezpieczeństwo.

Cenne białko
Sokoliki kabanoski są produkowane z najwyższej jakości mięsa. Są bezglutenowe, nie zawierają barwników, a nowoczesna i bezpieczna technologia pozwala na wyeliminowanie dodatków takich substancji jak związki fosforanowe czy glutaminian monosodowy. Produkty charakteryzują się wysoką zawartością mięsa wieprzowego, które jest źródłem istotnego w rozwoju dzieci białka. Z kolei delikatne przyprawy sprawiają, że kabanoski zasmakują nawet największemu niejadkowi.

Białko w diecie każdego dziecka jest jednym z kluczowych makroskładników, które są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju – mówi Agnieszka Piskała, dietetyk, specjalista ds. żywienia. – W okresie intensywnego wzrostu zapotrzebowanie organizmu jest praktycznie dwa razy większe (na kg masy ciała na dzień) niż w przypadku dorosłych. Choć źródeł białka w diecie dziecka może być wiele, to okazuje się, że białka pochodzenia zwierzęcego są najwartościowsze. Zawierają one wszystkie aminokwasy egzogenne, które powinniśmy dostarczać dzieciom w ich codziennym jadłospisie. Ciekawa i smaczna forma produktów mięsnych, zawierających tylko to, co najwartościowsze, a jednocześnie pozbawionych wszystkich składników, których rodzice nie chcą widzieć w produktach rekomendowanych dla najmłodszych, to idealne uzupełnienie diety każdego zdrowo rosnącego dziecka – dodaje dietetyk.

Uniwersalny produkt
Sokoliki kabanoski to produkty, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Mogą być podane dziecku jako dodatek do jajecznicy lub przegryzka podczas jazdy samochodem. To także idealny produkt do podania jako snack na plaży, podczas spaceru czy jazdy na rowerze. Dzięki poręcznemu opakowaniu i odpowiedniej gramaturze (75 g) kabanoski można łatwo schować do torebki i plecaka bez obawy, że coś się wysypie. Ponadto opakowania łatwo się otwiera, co sprawia, że nawet najmłodsze dzieci nie będą musiały prosić o pomoc dorosłych.

Sokoliki kabanoski wieprzowe z dodatkiem cielęciny oraz Sokoliki kabanoski wieprzowe z dodatkiem indyka można znaleźć w Delikatesach Sokołów. Planowane jest sukcesywne poszerzanie dostępności produktów.