Jakość
prosto od rolnika

Czy można znaleźć lepszych hodowców zwierząt niż rolnicy? Przekazywane z pokolenia na pokolenie gospodarstwa są dla nich nie tylko miejscem pracy, ale najbliższą im przestrzenią, w której żyją i zakładają rodziny. Doglądanie zwierząt w tradycyjnych gospodarstwach rolnych w naturalny sposób odbywa się z udziałem wszystkich jego członków. Dorobek z pracy własnych rąk i na swojej ziemi nie tylko napawa dumą, ale też sprawia, że jakość wyprodukowanych zwierząt staje się kwestią priorytetową – jest to jedno z podstawowych założeń naszych działań w zakresie CSR. Dlatego także i my doceniamy zaangażowanie rolników oraz wartości, którymi się kierują. Historia bezpośredniej współpracy Sokołowa z hodowcami w Programie „Razem w przyszłość” sięga niemal 20 lat, a liczba naszych partnerów – rolników współpracujących na podstawie umów  to blisko 3500 osób.

Pochodzenie ma znaczenie

Pełnowartościowe, smaczne posiłki to niezwykle ważny element codziennego życia, wpływający na niemal każdy jego aspekt: począwszy od zdrowia, przez dobre samopoczucie i energię aż do działania. Dla naszej firmy głównym celem jest dostarczanie produktów, które pozwalają na komponowanie doskonałej jakości dań. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do tego, by oferowane przez nas mięso i wędliny pochodziły z bezpiecznego, pewnego źródła i spełniały najwyższe standardy i normy. Nie zapominamy przy tym o zwierzętach – stale pracujemy nad zapewnieniem im optymalnych warunków do wzrostu i dbamy o prawidłowe żywienie. Działania z zakresu CSR dotyczą bowiem zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Ramię w ramię z hodowcami

Z myślą o dobrostanie zwierząt i najwyższej jakości mięsa Sokołów S.A. wdrożył program bezpośredniej współpracy z rolnikami – „Razem w przyszłość”. Jesteśmy jedną z pierwszych firm przetwórstwa mięsnego w Polsce, która postawiła na bliską współpracę z gospodarstwami. Już od 2000 roku wspieramy hodowców trzody chlewnej, a od 2007 roku – także hodowców bydła. Nasze działania z zakresu CSR trwają więc od prawie dwóch dekad.

Dzięki programowi „Razem w przyszłość” rolnicy mogą czerpać z naszej wiedzy i technologii, by tworzyć najkorzystniejsze warunki do chowu zwierząt. My zaś zyskujemy pewność, że naszym odbiorcom dostarczamy mięso najwyższej jakości. „Razem w przyszłość” to też kontrola każdego etapu produkcji – począwszy od pochodzenia zwierząt, aż po gotowy produkt, który znaleźć można na sklepowej półce.

Działania CSR –​ Jak wspieramy hodowców bydła?

W ramach programu „Razem w przyszłość” zapewniamy jego uczestnikom atrakcyjne warunki finansowania zakupu cieląt. Na każdym etapie współpracy doradzamy, jak modernizować gospodarstwa i udzielamy pomocy w zorganizowaniu cieląt o wysokim potencjale. Wspieramy zarówno rolników, którzy posiadają warunki do opasu bydła, jak i tych, którzy dopiero planują przystąpić do programu oraz producentów mleka decydujących się na dodatkowy, alternatywny kierunek produkcji. Do współpracy zapraszamy wszystkich rolników posiadających zaplecze pasz objętościowych i budynki do chowu bydła. Opas bydła jest jednym z najbardziej stabilnych i perspektywicznych kierunków produkcji rolniczej, jednocześnie nie wymaga drogich inwestycji w specjalistyczne obiekty produkcyjne. – mówi Leszek Jakielski, Dyrektor ds. Zakupu Bydła.

Działania CSR –​ Jak wspieramy hodowców trzody chlewnej?

– Kompleksowo doradzamy – zarówno w zakresie żywienia zwierząt, poprawy warunków środowiskowych, jak i wyposażenia i modernizacji obiektów produkcyjnych. Pracownicy naszego Biura Zaopatrzenia Surowcowego, a także  Agro-Sokołów i innych firm współpracujących w Programie otwarci są na wszelkie zapytania ze strony hodowców – mówi Robert Chmiel, Dyrektor ds. Zakupu Trzody.

Współpraca z nami to też szereg korzyści finansowych – rolnikom zapewniamy atrakcyjne warunki rozliczenia i krótkie terminy płatności oraz umożliwiamy korzystanie z atrakcyjnych kredytów bankowych na finansowanie zakupu loszek i knurków hodowlanych, prosiąt i paszy – dodaje Robert Chmiel, Dyrektor ds. Zakupu Trzody.

Skontaktuj się z nami: TRZODA
 

SOKOŁÓW S.A.
ul. Aleja 550-lecia 1 
08-300 Sokołów Podlaski

025/ 64 08 315
         64 08 451

Adres e-mail
trzoda@sokolow.pl

Skontaktuj się z nami: BYDŁO
 

SOKOŁÓW S.A.​
ul. Aleja 550-lecia 1
08-300 Sokołów Podlaski

025/ 64 08 127
         64 08 334

Adres e-mail
bydlo@sokolow.pl