Bliżej
regionu, bliżej ludzi
Najwyższa jakość...

Najwyższa jakość wyrobów, propagowanie zdrowego stylu życia i rozwój naszych pracowników to cele, które nam przyświecają. Jesteśmy świadomi tego, że bez czynnika ludzkiego jakiekolwiek działania zmierzające do osiągnięcia sukcesu nie byłyby skuteczne i dobrze realizowane. Stale podnosimy kompetencje naszych pracowników i pomagamy budować ich karierę zawodową. Wiemy, iż bez wspierania także lokalnych społeczności, nasze idee pozostałyby jedynie deklaracjami, dlatego staramy się być zawsze blisko spraw, którymi żyją regiony, gdzie prowadzimy działalność. Te działania to definicja CSRu, choć u nas zaczęły się wcześniej niż to było modne. Dlatego sprawujemy pieczę nad różnymi inicjatywami promującymi zdrowy styl życia i wspólnie z młodymi adeptami sportu zachęcamy do aktywności fizycznej.

Sokołów na start

Podejmujemy szeroko zakrojoną współpracę z placówkami oświatowymi oraz studentami i absolwentami uczelni wyższych. Potrafimy dostrzec potencjał kryjący się w ludziach, którzy dopiero planują swoją karierę zawodową i wspierać ich w osiągnięciu sukcesu. Nasze działania z zakresu CSR ukierunkowane są na rozwój personalny naszych pracowników oraz poszukiwanie przyszłych liderów. W 2018 roku rozpoczęliśmy prestiżowy, międzynarodowy Graduate Programme. Jego celem jest edukacja i rozwój absolwentów uczelni wyższych oraz przygotowanie ich do pełnienia funkcji menadżerskich w naszej firmie. Widzimy również potrzebę ścisłej współpracy z placówkami oświatowymi, które mogą nam w przyszłości pomóc w przygotowaniu profesjonalnej kadry, szczególnie jeżeli będą to fachowcy z branży mięsnej.

– Razem z dyrekcją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim opracowaliśmy program, który sprawi, że absolwenci nie tylko zdobędą wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim nabędą umiejętności praktyczne, odbywając praktyki zawodowe w najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładzie mięsnym w Europie, jakim jest zakład w Sokołowie Podlaskim. Korzyści są zatem obustronne – uczniowie po zakończeniu nauki mają otwartą ścieżkę kariery i praktyczne umiejętności, a my jako firma pozyskujemy prawdziwych fachowców, którzy w niedalekiej przyszłości będą pisać razem z nami historię Grupy Sokołów – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A.

Nie spoczywamy na laurach

Pracownicy Sokołowa mają wiele okazji do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Skupiamy się na tym, aby ich wiedza i umiejętności były nie tylko adekwatne do zajmowanego stanowiska, ale też pozwalały im na awansowanie w strukturach firmy. Prowadzimy liczne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, a także częściowo dofinansowujemy lub opłacamy w pełni studia. Oferujemy również możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń z języka angielskiego. To, co pozwala naszym pracownikom na rozwój kompetencji wykraczających poza piastowane stanowiska, to projekty realizowane w interdyscyplinarnych zespołach. Połączenie wiedzy i doświadczeń pracowników z różnych komórek organizacyjnych firmy jest doskonałą okazją do poszerzania horyzontów i daje możliwość spojrzenia na dany problem z różnych perspektyw. Całość stanowi spójną i konsekwentną koncepcję naszych działań z zakresu CSR.

Razem – nie tylko w pracy

Dbamy o to, aby Sokołów był miejscem, które integruje – nie tylko pod względem zawodowym, ale i w szerszym znaczeniu. Co roku, od 18 już lat, organizujemy imprezę pod nazwą Sokołów CUP, która skupia zarówno pracowników firmy, jak i ich rodziny. To doskonała okazja do zabawy, zdrowej, sportowej rywalizacji i porcja kulturalnej rozrywki. Wspólnie celebrujemy też różnego rodzaju rocznice i święta, a dzięki rozbudowanemu pakietowi świadczeń pracowniczych wspieramy naszą załogę w rozwijaniu swoich pasji i pomagamy, gdy na horyzoncie pojawiają się rozmaite trudności. CSR jest dla nas nie tylko trendem, ale jedną z podstawowych wartości działania firmy. 

Kondycja dla zdrowia

O właściwe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną należy dbać już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w różnego rodzaju lokalnych wydarzeniach sportowych. Jednym z nich, wspieranym przez nas od wielu już lat, jest turniej piłki nożnej Sokolik, na którym wychowali się tacy sportowcy jak Artur Boruc, Cezary Kucharski czy Jacek Kiełb. Co roku wspieramy organizację letniej i zimowej edycji turnieju, będąc jego patronem. Sponsorujemy nagrody dla wszystkich finalistów oraz najlepszych piłkarzy i piłkarek, a także zapewniamy smaczne, regeneracyjne posiłki.

Ponadto wspieramy naszą lokalną koszykarską drużynę kobiet MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, która odnosi sukcesy także na międzynarodowej arenie. Sponsorujemy też Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski w tenisie stołowym – drużynę Kolping Frac Jarosław.