Wizyta króla Danii

W ostatnich dniach nasz kraj odwiedził wyjątkowy gość, czyli nowy król Danii Fryderyk X. Była to jego pierwsza zagraniczna podróż po niedawnej, styczniowej koronacji. Wizyta miała nie tylko charakter dyplomatyczny, ale przede wszystkim niezmiernie ważny był jej wymiar gospodarczy. 
Cieszymy się, że nasza firma, stanowiąca część grupy Danish Crown i jednocześnie będąca największą inwestycją duńską w Polsce uczestniczyła w biznesowej części tego wydarzenia. Jej myślą przewodnią było podkreślenie silnych więzi gospodarczych i technologicznych między Danią i Polską – czyli niezwykle bliskie nam tematy.  
W środę 31 stycznia Jais Valeur, CEO grupy Danish Crown, uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym współpracy dla bardziej ekologicznej i bezpiecznej przyszłości. Rozmowa, w której wzięli udział szefowie przedsiębiorstw reprezentujących duński i polski biznes, była niezwykle ożywiona. Nie brakowało w niej trafnych, konstruktywnych spostrzeżeń, dotyczących między innymi możliwości wykorzystania pełnego potencjału wspólnych działań w celu przyspieszenia zielonej transformacji. To bardzo istotne zagadnienia, doskonale wpisujące się w naszą strategię społecznej odpowiedzialności. 
W czwartek 1 lutego, prezes Danish Crown, Jais Valeur oraz prezes Sokołów S.A. Przemysław Gostkiewicz podczas spotkania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyli osobistą rozmowę z królem Fryderykiem X, podczas której przedstawili monarsze obszary działalności Sokołowa i Danish Crown oraz naszą strategię zrównoważonego rozwoju. 
Cieszymy się, że zagadnienia, które są kluczowe dla Sokołowa i całej grupy Danish Crown, stanowiły tak ważny element królewskiej wizyty. Mamy nadzieję, że jej efektem będzie dalsze zacieśnianie współpracy między Polską a Danią, także w obszarze zrównoważonej produkcji żywności.